Tempo - Babia Góra Sucha Besk. 0:0 (1.09.2013)

Z LKS-em Bestwina tym razem w zimowej scenerii

• autor: ad, 2018-02-09 14:31

W Czechowicach-Dziedzicach swój trzeci kontrolny mecz tej zimy rozegrają zawodnicy białczańskiego Tempa. Po wygranych z Sosnowianką Stanisław Dolny (12:0) oraz ubiegłotygodniowej z Beskidem Andrychów (4:2), podopieczni Krzysztofa Wądrzyka na tamtejszej sztucznej murawie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzą się z wiceliderem bielskiej klasy okręgowej, LKS-em Bestwina.

Mimo że ekipy nie mogą ze sobą rywalizować na co dzień, to powinny całkiem dobrze się kojarzyć, bo w sparingowym spotkaniu spotkały się niecałe 7 miesięcy temu. W lipcu, na ładnym obiekcie w Wilamowicach Tempo pokonało przeciwnika spod Bielska-Białej 2:0. W tym, będącym absolutnym debiutem dla białczańskiego szkoleniowca, spotkaniu obie bramki zdobył Łukasz Rupa. W 55. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym z kilku metrów pokonując bramkarza, a na około dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Tomaszu Murzynie.

Drużyna Sławomira Szymali nie była jednak tamtego dnia słabsza, a porażkę winna zrzucić na karb nieskuteczności oraz świetnie broniącego bramki białczan Marcina Kopra, który popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami.
Na równie interesującą potyczkę można liczyć także w sobotę, bo sztaby oraz sami zawodnicy nie ukrywali komplementując, że mierzyli się z bardzo solidnym przeciwnikiem, tworząc ciekawe zawody, z których wiele cennego materiału wyciągnąć mogli szkoleniowcy.

Ze swojej postawy jesienią zdecydowanie bardziej zadowoleni są gracze z Bestwiny, którzy w bielskiej Ap-Sport Klasie Okręgowej zajmują drugą lokatę, będąc za jedynie za plecami rewelacyjnego MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Sobotni oponent Tempa może się pochwalić jednakże najlepszą obroną w stawce, kończąc rundę jesienną z ledwie 12 straconymi golami (trzy z nich strzelili właśnie zawodnicy lidera). Ale postawa bestwińskiego bloku defensywnego to żadna nowość, bowiem w poprzednim sezonie ekipa także wyróżniała się pod tym względem, notując drugi najlepszy wynik w ligowej stawce.

Nadchodząca potyczka będzie drugim sparingiem bestwinian w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny. Tydzień temu ulegli oni (również na syntetycznej murawie w Czechowicach-Dziedzicach) IV-ligowemu GKS-owi Radziechowy-Wieprz. Pomimo kilku osłabień w składzie gracze trenera Szymali zaprezentowali się korzystnie, przegrywając po dobrym meczu 1:2. Jedyne trafienie (na 1:1) zanotował w drugiej połowie Matuesz Droździk, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul na Krystianie Makowskim.

Początek sobotniego starcia zaplanowano na godzinę 15:00. Brak większej stawki, jaki zwyczajowo towarzyszy sparingowym potyczkom, nie powinien jednak tym razem skutkować nudą, gdyż na boisku mają zaprezentować się dwie ciekawe jedenastki.

Zapraszamy do śledzenia na żywo wyniku test-meczu
w relacji 'live' za pośrednictwem portalu RegioWyniki.pl