Olimpia Zebrzydowice - Tempo 0:7 [PP] (31.07.11)

Od LKS-u do LKS-u. Terminarz znany

• autor: ad, 2017-08-09 12:53

Projekt terminarza rozgrywkowego sezonu 2017/2018 w lidze okręgowej Małopolski Zachodniej ogłoszony został już kilka tygodni temu. Po wprowadzeniu poprawek, uwag, sugestii klubów poznaliśmy oficjalny harmonogram. Runda jesienna rozpocznie się 12 sierpnia, a zakończona zostanie niemal równo trzy miesiące później, bo 11 listopada czyli w Święto Niepodległości.

Rozgrywki rozpoczną się w najbliższą sobotę już o godzinie 11:00. Beniaminek, Naroże Juszczyn na własnym terenie podejmie - drugi rok z rzędu uratowany po sezonie od spadku - Dąb Paszkówka. Piłkarska jesień zostanie zakończona 11 listopada, kiedy to cała szesnastka drużyn rywalizować będzie o jednej porze (13:00) w ramach 15. serii gier.

Tempo swój pierwszy mecz rozegra także w najbliższą sobotę, ale o "zwykłej" porze czyli o 17:00 - do Białki zawita najlepszy z ubiegłorocznych beniaminków, LKS Jawiszowice. Rundę białczanie zakończą także na u siebie i tak jak w minionych rozgrywkach ostatnim ich przeciwnikiem będzie LKS Żarki.

Plan gier podopiecznych Krzysztofa Wądrzyka charakteryzuje się dużą regularnością. Do samego końca Tempo będzie rozgrywało mecze naprzemiennie: dom-wyjazd-dom-wyjazd, tym razem nie notując dwóch kolejnych potyczek na murawach rywali lub swojej. Łącznie daje to 8 jesiennych starć, które kibice będą mogli obejrzeć w Białce, które uzupełnia 7 meczów wyjazdowych.

Derbowe spotkania z rywalami zza miedzy białczańską ekipą czekają odpowiednio podczas: 3., 5. oraz 10. kolejki. Te dla wielu najważniejsze, z Halniakiem Maków Podhalański czekają fanów już w niedzielę 27 sierpnia. Ledwie tydzień później formę Tempa sprawdzi w Garbarz Zembrzyce. Mecz (wyjazdowy) z drugim rywalem z gminy, Narożem Juszczyn zaplanowano na 7 października (sobota). To starcie zakończy serię trzech kolejnych potyczek z drużynami, które awansowały do V ligi.

Jeden termin zaplanowano na środowe późne popołudnie. Chodzi tutaj o kolejkę czwartą, podczas której ekipa z Białki ma udać się do Libiąża, by mierzyć się z rewelacyjnym wiosną Górnikiem. Mecz ten jednak, jak i występy libiążan w lidze stoją pod dużym znakiem zapytania, o czym nieco szerzej tutaj.

Pełny harmonogram piątoligowej piłkarskiej jesieni można sprawdzić w zakładce 'Terminarz 2017/2018' w lewym menu.