Tempo - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:2 (3.05.2015)

Dwa obozy, Podhale, Cracovia, Hutnik - bogata zima Tempa

• autor: ad, 2016-12-06 21:59

Kilka dni temu, niecały miesiąc po zakończeniu piłkarskiej jesieni, wykrystalizował się plan przedwiosennych przygotowań pierwszej drużyny Tempa. Po dobrej rundzie białczańscy gracze, a może i kibice, chyba już nie będą mogli doczekać się zimy, bowiem włodarze klubu zapewnili świetny: ciężki, ale pierwszorzędny, godny pozazdroszczenia okres przygotowawczy.
Zawodników czekają dwa kilkudniowe zgrupowania: od 20 do 22 stycznia w Zakopanem oraz pomiędzy 2 a 5 marca w Krakowie na obiektach Bronowianki i SMS, a w międzyczasie będą mierzyć się z niezwykle atrakcyjnymi sparingpartnerami, prawdopodobnie z jeszcze wyższej niż w roku ubiegłym półki.

foto: Andrzej Wiśniewski  gazetakrakowska.pl

Wśród rywali białczan największe wrażenie robią reprezentanci III ligi (w której, co przypominamy, rywalizacja toczy się obecnie w czterech międzywojewódzkich grupach). Na początku lutego drużynę Macieja Melzera czeka wyjazdowe starcie z bardzo solidnym, siódmym w stawce, Podhalem Nowy Targ, a niebawem po nim formę sprawdzi, walcząca drugi rok z rzędu o awans do II ligi, Garbarnia Kraków.

Oprócz tego białczan czeka rewanżowa potyczka z rezerwami Cracovii, które pechowo nie utrzymały się na tym szczeblu i teraz liderując, pewnie zmierzają, by powrócić na wyższy poziom. Również po relegacji z III ligi jest Hutnik Nowa Huta. Aktualnie zajmujący 3. lokatę w "czwórce" zespół ze Suchych Stawów z Tempem zmierzy się pierwszego dnia marca.

Pierwszy test-mecz białczańska drużyna rozegra 21 stycznia podczas obozu pod Tatrami, gdzie zetrze się ze spadkowiczem ze wschodniej grupy IV ligi, miejscowym KS Zakopane. Istotnym punktem przygotowań będzie spotkanie o Puchar Prezesa Klubu Sportowego "Bronowianka". W trakcie marcowego zgrupowania na obiektach klubu ekipa z Białki w starciu z gospodarzami bronić będzie zdobytego przed rokiem tytułu.

Stawkę sparingpartnerów uzupełniają drużyny z najbliższych okolic walczące o promocje do klas: okręgowej i 'A' - odpowiednio Naroże Juszczyn oraz Strzelec Budzów, a także trzeci w A klasie Relaks Wysoka oraz - mający mocarstwowe plany podżywiecki B-klasowiec - Metal Węgierska Górka. Wśród przeciwników jest także Zaborzanka Zaborze, beniaminek oświęcimskiej klasy A. W sumie zaplanowanych zostało aż 11 test-meczów.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się runda rewanżowa, ale pierwszym wchodzącym w grę terminem wydaje się ostatni marcowy weekend. Zimowe przygotowania mają rozpocząć się pomiędzy 10 a 15 stycznia, a pełny plan gier kontrolnych znajduje się poniżej.

data przeciwnik klasa pora miejsce
20-22.01. (pt-nd.): obóz w Zakopanem
21.01. (sb.)  KS Zakopane V - Nowy Sącz. 13:00 COS-OPO Zakopane
28.01. (sb.)  Strzelec Budzów B - Wadowice I 14:00 Zembrzyce - Ispy (N)