Tempo - Olimpia Zebrzyd. 3:0 [j. starsi] (24.04.10)

Dąb Paszkówka wraca do klasy okręgowej

• autor: ad, 2016-08-10 20:12

Kilka dni przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 doszło do dość poważnej zmiany w szeregach piątoligowców. Z powodów kadrowych z rozgrywek "okręgówki" wycofane zostały rezerwy oświęcimskiej Soły. Powstałe w ten sposób wolne miejsce, zgodnie z zasadami rozgrywek III ligi i niższych, zajmie sklasyfikowany najwyżej w poprzednim sezonie spadkowicz, którym był jedenasty w tabeli Dąb Paszkówka.

Z punktu widzenia zespołu Tempa Białka, największego smaczku temu powrotowi nadaje fakt, iż spadek Dębu był jednym z powodów, dla którego udało się pozyskać z Paszkówki napastnika Damiana Smajka. Decyzja oświęcimskich włodarzy (w tym sezonie to ten podokręg prowadzi rozgrywki V ligi) sprawia, że zawodnik ten niespodziewanie stanie naprzeciw zespołu, w którym spędził właściwie całą dotychczasową piłkarską przygodę.

Paszkowianie ze spadkiem z ligi okręgowej godzili się już niemal od dwóch miesięcy, a w ostatnią sobotę rozpoczęli sezon w - powiększonej do szesnastu zespołów - wadowickiej klasie A. Bezbramkowego remisu w Wieprzu nie odebrano jako zwiastunu szybkiego wywalczenia ponownej promocji. Okazało się jednak, że w poniedziałek z "ratunkiem" przybyli Solarze, których wycofanie sprawiło, że Dąb na niższym poziomie spędził niecałe dwa miesiące.
Tym samym A-klasowa potyczka Orła z drużyną z Paszkówki zostanie anulowana, a przywrócona ekipa w piątoligowym terminarzu zastąpi oświęcimian. W niedzielę podczas (właściwie drugiej) inauguracji sezonu paszkowscy gracze podejmą u siebie wymagającego Halniaka Maków Podhalański. Jeśli chodzi o A klasę, to PPN Wadowice nie planuje załatania powstałej "dziury" innym zespołem, wobec czego rywalizacja tamże toczyć się będzie z udziałem piętnastu klubów.

AKTUALIZACJA. Wbrew poprzedniemu zdaniu, Komisja Gier PPN Wadowice na środowym posiedzeniu (10.08 br.) postanowiła dokooptować do rozgrywek klasy A jedenastą w sezonie 2015/16 tabeli Burzę Roczyny (zgody na przesunięcie nie wyraził dziesiąty Płomień Sosnowice). Wolne miejsce w klasie B zajmie Nadwiślanka Brzeźnica, która jak się okazuje, (nie) przegrała (?) głośnego lipcowego barażu o utrzymanie z Huraganem Skawica. Obie grupy wadowickich klas C będą liczyć zatem po 9 drużyn, gdyż seniorski zespół z I grupy ostatniego poziomu rozgrywkowego wycofał Spartak Skawce.