Tempo - Jałowiec Stryszawa 0:3 (4.10.09)

Złapią Sokoła?

• autor: ad, 2016-04-02 16:50

Meczami Nadwiślanina Gromiec z oświęcimską Unią, Zagórzanki z Jałowcem oraz Skawy Wadowice z Sołą Łęki rozpoczęła się w sobotnie popołudnie druga kolejka rewanżowej rundy w klasie okręgowej Małopolski Zachodniej. W tej serii gier Tempo swój mecz rozegra w niedzielę, kiedy to na własnym terenie podejmie Sokoła Przytkowice.

Przed ubiegłotygodniowym startem piłkarskiej wiosny plan białczan, zwyczajowo lepiej radzących sobie na swoim boisku, był jasny. Bez względu na wynik przywieziony z Chełmka, Tempo chce zdobyć trzy punkty w starciu z przytkowiczanami. Po wielkosobotniej wygranej nic się w tym zakresie nie zmieniło. Pojawić mogła się jedynie presja, bo pozytywnie odbierany okres przygotowawczy oraz ostatnie zwycięstwo sprawiły, że zarówno kibice jak i włodarze klubu z Białki tym bardziej oczekuję w niedzielne popołudnie triumfu okraszonego dobrym występem. Trener Maciej Melzer do dyspozycji powinien mieć wszystkich graczy, którzy pojawili się przed tygodniem (cieszy brak kartek na chełmeckim obiekcie), a także Bartłomieja Ficka, który zmagał się z poprzednio z chorobą.

Zespół z Przytkowic, nie uznawany przez większość za faworyta, z pewnością nie przyjedzie jednak na obiekt Tempa, by schować się za podwójną gardą. Drużyna Witolda Stokłosy ma przed sobą perspektywę walki o utrzymanie i jak najszybciej musi zacząć gromadzić cenne "oczka". Przytkowiczanie rozpoczęli wiosnę domową potyczką z Zagórzanką Zagórze, z którą przegrali 1:2. Wedle obserwatorów tamtego spotkania, przyjezdni jednak nie zasłużyli na wygraną, ale zrobili użytek ze stałych fragmentów gry. Na szybkiego gola Łukasza Wagi po kornerach odpowiedzieli Łukasz Cichoń oraz Marcin Psioda, dzięki czemu pełną pulę wzięli zagórzanie. Gospodarze stworzyli wiele sytuacji i liczą, że skuteczność wreszcie dopisze im na białczańskiej ziemi, chcąc tym samym zrewanżować się za skromną jesienną porażkę. O zwycięstwie Tempa zadecydowało wówczas tuż przed przerwą trafienie Mateusza Harańczyka.

Niedzielne spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Zawody poprowadzi reprezentujący Kolegium Sędziów w Wadowicach Bartłomiej Noga. Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy!