stat4u

Aktualności

Pobiegali

• autor: ad, 2016-01-25 16:41

Bardzo pewnym zwycięstwem Tempa zakończył się pierwszy zimowy sparing podopiecznych Macieja Melzera. Na sztucznej murawie w Chełmku białczanie pokonali B-klasową Solavię Grojec 6:1. Trzy bramki zdobył Sebastian Młynarczyk, dwie dołożył Bartłomiej Goryl, a jedno trafienie okazało się samobójczym. Honorowego gola dla grojczan uzyskał Tomasz Wołek.

Drużyna Solavii..

..liczyła jedynie 9 zawodników, więc przeciwnicy przekazali swoje wsparcie kadrowe przez co w wyjściowej jedenastce z zawodnikami z Grojca wybiegli Bartłomiej Ficek i Jakub Drobny. W drugiej połowie trwały międzyzespołowe roszady i m.in. w bramce Solavii stanął Piotr Kłapyta. Golkiper był jedną z wyróżniających się postaci całego starcia, broniąc wiele strzałów kolegów, wygrywając trzy starcia sam na sam z jednym z testowanych napastników, a nawet nie dając się pokonać Mariuszowi Bielarzowi z rzutu karnego. Nie mogło to jednak uchronić B-klasowca przed wysoką porażką, lecz ambicja jego graczy została nagrodzona jednym - choć nieco przypadkowym - golem.

Z różnych przyczyn w Tempie zabrakło Jana Woźnego, Michała Marka, Łukasza Białończyka. Treningów nadal nie wznowił młodzieżowiec Adrian Bury. W Chełmku nie pojawił się też Jakub Korba, któremu gratulujemy narodzin potomka. W zespole z Białki byli za to testowani dwaj typowo ofensywni zawodnicy. Patrząc przez pryzmat rywala, ciężko jednak jeszcze oceniać ich grę. Podobnie zresztą jak pozostałych, którzy zaprezentowali się w Chełmku. Prawdziwy test będzie za to czekał w najbliższą sobotę w Myślenicach, gdzie kawałka dobrej piłki możemy spodziewać się ze strony rezerw krakowskiej Wisły.

mecz towarzyski

SOLAVIA Grojec - TEMPO Białka

1:6 (0:4)

bramki:
Tomasz Wołek - Sebastian Młynarczyk  3, Bartłomiej Goryl 2, samobójcza

W II połowie Mariusz Bielarz (Tempo) nie wykorzystał rzutu karnego - Piotr Kłapyta obronił.

skład wyjściowy - Tempo:
Piotr Kłapyta - Łukasz Raczek, Mariusz Bielarz, Kamil Lenik, Marcin Sala - Michał Puzik, Grzegorz Motor, Sebastian Młynarczyk, Mateusz Harańczyk - Mateusz Pietraszewski, Bartłomiej Goryl
ponadto grali: Bartłomiej Ficek, Jakub Drobny, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2