Tempo - Znicz Sułkowice-Bol. 2:2 (19.09.10)

Zmiana sparingpartnera - w sobotę z Jordanem

• autor: administrator, 2015-07-17 11:32

Nie Iskra Klecza Dolna, a Jordan Jordanów będzie rywalem Tempa podczas pierwszego meczu kontrolnego tego lata. Białczanie podejmą reprezentanta podhalańskiej A klasy na własnym boisku w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16:00.

Nagła zmiana pierwszego sparingowego przeciwnika jest efektem działań kleczan, którzy postawili Tempu ultimatum, aby niedoszły mecz rozegrać we wczesnych godzinach przedpołudniowych. Zaskoczeni takim obrotem sprawy białczańscy działacze nie mieli zamiaru kopać się z koniem, zrezygnowali z towarzyskiej potyczki, następnie błyskawicznie organizując starcie z jordanowianami. Czy gracze z Kleczy w ogóle zagrają w weekend, nie wiadomo.

Wracając do Jordana, zespół ten zanotował przeciętny sezon w A klasie na Podhalu. 10 zwycięstw, 2 remisy i 14 porażek złożyły się na 32 punkty i bezproblemowe utrzymanie na 9. miejscu w tabeli. W swojej historii jordanowska drużyna najwyżej występowała - przez cztery lata: 2008/09-2012/13 - na szczeblu nowosądeckiej ligi okręgowej. Co ciekawe, właśnie przed mistrzowskim dla jordanowian A-klasowym sezonem sobotni przeciwnicy także sparowali ze sobą. W rozegranym w Białce w sierpniu 2008 roku i trwającym ledwie 45 minut starciu, gospodarze przegrali 1:2. Gola dla Tempa zdobył wówczas Mateusz Malik, grający już od kilku lat w Świcie Osielec.

Jordanowianie swoje rozgrywki wznawiają już 9. sierpnia (czyli tydzień wcześniej niż wadowicka V liga), ale przygotowania rozpoczęli dopiero w tym tygodniu, więc trudno wyrokować o ich dyspozycji. Przypominamy, że sobotnie spotkanie w Białce ropocznie się o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.