różne różniste

W niedzielę pierwsze przetarcie - "Gramy dla Andrzejka"

• autor: administrator, 2015-07-07 09:06

Andrzej Janoszek

Tylko trzy tygodnie zupełnego odpoczynku od klubowej piłki mieli gracze Tempa. Już w najbliższą niedzielę, 12. lipca białczanie rozprostują swoje kości w Makowie Podhalańkim podczas rywalizacji z drużynami z najbliższej okolicy. Potyczki będą mieć charakter typowo towarzyski, ale okazja ku nim jest wyjątkowa. Dom Kultury w Makowie Podhalańskim oraz portal powiatsuski24.pl po styczniowym turnieju w hali "poszły za ciosem" organizując II Charytatywny Turniej Piłkarski "Gramy dla Andrzejka"

Bohaterem rozgrywek będzie tym razem mający 3,5 roku mały mieszkaniec Kojszówki - Andrzej Janoszek. Chłopiec choruje na ostrą białaczkę szpikową i elementem kosztownego leczenia są także sterylne warunki mieszkaniowe, co wiąże się z remontem domu rodzinnego. Rodzice nie są w stanie własnymi siłami zapewnić Andrzejkowi wszystkiego, co potrzebne w trudnej walce o powrót synka do zdrowia. Zwracają się więc z wielką prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc, przede wszystkim finansową. Na apel odpowiedziało m.in. 8 zaproszonych piłkarskich drużyn z terenu powiatu suskiego, które w niedzielę rozegrają charytatywne zawody. Cały dochód z nich zostanie przekazany chłopcu i jego rodzinie.

foto: Facebook

Stawka ośmiu ekip jest podobna do..

..tej grającej w zimie na makowskiej hali dla Lenki Cholewy. Do rywalizującej wówczas szóstki dołączyły Watra Zawoja oraz LKS Bieńkówka. Zagrają również Lachy Lachowice, które zastąpiły występującego w styczniu Jałowca Stryszawa. W przeprowadzonym w miniony piątek losowaniu ekipy podzielono na dwie grupy, w których rywalizacja będzie toczyć się systemem "każdy z każdym".

grupa A
Halniak Maków Podhalański (IV liga)
Naroże Juszczyn (kl. A)
Grom Grzechynia (kl. B)

LKS Bieńkówka (kl. B)

grupa B
Tempo Białka (V liga)
Lachy Lachowice (kl. A)
Babia Góra Sucha Beskidzka (kl. A)

Watra Zawoja (kl. B)

Wyłonieni w tej fazie zwycięzcy grup zmierzą się w finale. Wiceliderzy zagrają o trzecią pozycję, a zespoły z miejsc trzecich i czwawrtych odpowiednio o lokatę piątą oraz siódmą.

Mecze toczyć się będą na stadionie Halniaka Maków Podhalański przy ulicy Sportowej. Murawa zostanie podzielona na dwa boiska ("w poprzek"), a zawodnicy strzelać będą do mniejszych bramek o wymiarach 5 x 2 metry. Czas trwania wszystkich spotkań to 2 x 10 minut. Na murawie rywalizować będą najprawdopodobniej 8-osobowe zespoły: 7 graczy w polu + bramkarz. Dokładny regulamin ma zostać opublikowany wkrótce.

Zasadniczą część turnieju poprzedzi "Mecz o Superpuchar". Naprzeciw siebie staną zespoły złożone z przedstawicieli Radnych Gminy Maków Podhalański oraz Policji. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00, a oprócz piłkarskich emocji na przybyłych czeka szereg innych atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Wejściówki w cenie 10 zł - dorośli i 5 zł - dzieci sprzedawane będą przy wejściu na stadion. Liczymy na piłkarskie emocje, ale przede wszystkim na hojność wszystkich kibiców!

Więcej informacji na portalu powiatsuski24.pl, a poniżej szczegółowy harmonogram gier turniejowych.

Superpuchar

15:30  mecz o 3. miejsce
15:30  finał

16:00  dekoracja

Faworytem rozgrywek wydają się być gospodarze, którzy będą chcieć zrewanżować się za finałową przegraną (z Tempem) w styczniu na hali. Gra na boisku naturalnym teoretycznie powinna premiować zespoły występujące na wyższych szczeblach ligowych. W praktyce jednak trzy najwyżej sklasyfikowane w sezonie 2014/15 drużyny w niedzielę w Makowie zagrają w mniej czy bardziej przypadkowych składach.
W Halniaku z poprzedniej rundy pozostało jedynie 3 zawodników oraz juniorzy. Babia Góra ciągle liczy na uśmiech losu i pozostanie w klasie okręgowej, co przyszłość niektórych graczy stawia tam pod znakiem zapytania. W Tempie kadra powinna być najbardziej zbliżona do tej z niedawno zakończonego sezonu, ale i tak odległa od optymalnej, bo niektórzy udali się choćby na zagraniczne wojaże.