stat4u

Aktualności

Sosnowianka w drodze po IV ligę - raport z 28. rundy V ligi

• autor: administrator, 2015-06-11 10:58

Sosnowianka Stanisław Dolny jest na najlepszej drodze do promocji na wyższy szczebel ligowy. Gracze Michała Jezioro notują ostatnio kolejne zwycięstwa, pokazując że nie mają zamiaru zatrzymywać się w drodze do upragnionego celu. Na potknięcie liderów liczą jeszcze w Oświęcimiu, zwracając uwagę na to, że Unia dwukrotnie ograła w tym sezonie stanisławian. O czwartej lidze marzą też niektórzy kibice w Osieku, ale cztery punkty straty i gorsze bilanse starć z czołową dwójką, każą raczej przesunąć te marzenia o co najmniej rok. Z wyścigu o mistrzostwo w niedzielę za to definitywnie wypisał się KS Chełmek.

Nadwiślanin Gromiec 4:2 (1:1) Soła Łęki
18'

57'
65'
71'

Adam Żmuda

28'

76'

Nadwiślanin jest najlepszą drużyną na własnym terenie w tym sezonie. Potwierdziło się to w meczu z łęczanami. Liczyli oni naturalnie na korzystny wynik, ale nie do zatrzymania tego dnia był Szymon Ścierski. Szóstą bramkę w tej rundzie zdobył też Damian Lickiewicz. U gospodarzy bronił junior Patryk Wojtarowicz, bowiem pierwszy golkiper, Jakub Księżarczyk zmieniał tego dnia stan cywilny.

Szymon Żurek
25'
51'
70'

Dla balinian sukcesami były to, że w ogóle podeszli do tego meczu i przegrali najniżej od pięciu spotkań. Osieczanie cały mecz byli drużyną lepszą i nie mieli żadnych kłopotów z pewnym zwycięstwem. Dziwią więc słowa ich trenera Andrzeja Lubańskiego o trudnych warunkach w Balinie. Może pogoda była zła?

Konrad Krawczyk
8'
39'
90+1'

Sosnowianka pewnie kroczy do IV ligi. Pozostały już tylko dwa kroki, a jeden z trudniejszych został zrobiony w Oświęcimiu. Unia mocno liczyła, że punkty stanisławianom zdołają urwać rezerwy Soły. Nic z tego. Mecz ustawił rzut wolny Krzysztofa Bryły, więc goście mogli skupić się na kontrowaniu. U gospodarzy zagrało kilku graczy z pierwszej drużyny, ale nie były to persony wiodące na trzecioligowym froncie.

Sokół Przytkowice 1:2 (0:1) Unia Oświęcim

83'

Krystian Palacz

0:1
1:1
1:2
Daniel Boba

Jakub Kocoń
22'

90+2'

Gdy mijała 90. minuta spotkania wiceliderująca Unia liczyć mogła w kontekście awansu już tylko na cud. Pierwsza, nieodzowna, część takowego zdarzyła się dwie minuty później. Sam na sam z Krzysztofem Żakiem wyszedł Dawid Adamczyk, ale dopiero poprawka Jakuba Koconia dała radość podopiecznym Jakuba Korby (sam nie zagrał w tym meczu). Pierwszy seniorski gol 23-latka; kto wie, czy nie okaże się najważniejszym.

Górnik Brzeszcze 2:0 (0:0) Babia Góra Sucha Beskidzka
51'
63'
Piotr Czerwik
Patryk Senkowski
1:0
2:0

Babia Góra miała nie wiele do powiedzenia z Górnikiem. Nie stworzyła sobie praktycznie żadnej stuprocentowej sytuacji, więc remis do przerwy był tylko przedłużeniem agonii. Jeszcze kilka tygodni temu przy takim opisie spotkania wszyscy zamieniliby nazwy drużyn miejscami, ale teraz to już nikogo nie dziwi. Suszanie zostali właśnie spadkowiczem* (podobnie oczywiście jak brzeszczanie), bo na boisku swojego bytu uratować już nie mogą. Jedyną nadzieją są już roszady, wycofania, braki licencji na tym i wyższych szczeblach.

Klemens Drobniak
23'
61'
80'

Bardzo dobra forma Skawy, która nie przegrała już od pięciu spotkań. W zestawieniu jednak nadal 12. pozycja, bo punkty regularnie gromadzą też zespoły z Paszkówki, Łęk i Zagórza. W Alwerni na boisku rządzili Klemens Drobniak (2 gole) i Przemysław Gałuszka (2 asysty). Pomocnik Skawy wreszcie zaprezentował się tak, jak oczekiwano od niego od czasu przyjścia przed rundą wiosenną. Wadowiczanie byli na tyle pewni swego, że przez ostatnie 10 minut w ich barwach zagrał... prezes Bogusław Jamróz.

Zagórzanka Zagórze 2:1 (0:0) KS Chełmek

69'
90'

Marcin Psioda
Jakub Woźniak
0:1
1:1
2:1
Bartłomiej Chylaszek

66'

Chełmczanie definitywnie stracili szansę na promocję. W drugiej połowie wszystko co prawda jeszcze szło zgodnie z planem, ale ledwie trzy minuty po trafieniu Bartłomieja Chylaszka, zagórzanie wyrównali dzięki niemal niezawodnemu wiosną Marcinowi Psiodzie. Pierwszą wygraną nad chełmczanami na szczeblu ligi okręgowej zapewnił zagórzanom Jakub Woźniak. Smakowała ona tym bardziej, że jesienią to ekipa z Chełmka zapewniła sobie trzy punkty, gdy wszyscy myśleli już o końcowym gwizdku.

Dąb Paszkówka 0:3 (0:2) Tempo Białka

0:1
0:2
0:3
Łukasz Kryjak
Grzegorz Motor
10'
31'
61'

W Paszkówce w niedzielne popołudnie odbywał się okolicznościowy festyn, więc wielu było w stanie postawić duże pieniądze, że zawodnicy uświetnią zwycięstwem imprezę, zwłaszcza że utrzymania wciąż gospodarze nie byli jeszcze pewni. Goście jednak na taki układ nie przystali. Po stronie Dębu brak więc punktów, i brak zapewnionego ligowego bytu.

--> Klasyfikacja strzelców
"Obrzydliwa" skuteczność Klemensa Drobniaka, który w ostatnich czterech meczach zdobył aż 11 bramek niemalże zapewniła mu już koronę króla strzelców, bo w Balinie nie wystąpił Seweryn Jaromin z Brzeziny Osiek, a w Dębie Paszkówka oprócz Damiana Smajka strzelają też inni. Hattrick gromczanina Szymona Ścierskiego dla klasyfikacji nie ma żadnego znaczenia, ponieważ w Nadwiślaninie najskuteczniejszym graczem jest niezmiennie Kamil Adamczyk, który swoją ostatnią bramkę zdobył w... listopadzie.

Garść statystyk
W 28. kolejce w ośmiu meczach padło 26 goli. Tylko 9 bramek zdobyli grający na własnym terenie, a 17 drużyny przyjeżdżające na spotkania. Podobny (9-17) był też bilans jeśli chodzi o bramki przed i po przerwie.
Gospodarze byli tym razem wyjątkowo gościnni, bo aż 5 razy pozwolili wywieźć rywalom komplet punktów. Sami wygrali zaś trzykrotnie. Nie padł żaden remis. Aż 4 mecze kończyły się z kolei wynikiem 0:3.
Zaskakująca była ta kolejka z punktu widzenia arbitrów. Rozjemcy nie pokazali czerwonej kartki ani nie podyktowali żadnego rzutu karnego.