stat4u

Aktualności

Podsumowanie inauguracyjnej wiosennej kolejki

• autor: administrator, 2015-03-25 13:33

Za nami pierwsze rozdanie wiosny w V lidze Małopolski Zachodniej. Przyniosło ono najmniej w sezonie, bo tylko 21 goli (podobnie było w kolejce 8. i 15.), ale nie oznacza to, że kibice ligi okręgowej musieli się nudzić. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wydarzeń weekendu.

Orzeł Balin 0:1 (0:1) MKS Alwernia

90+3'

Krystian Żuraw (2 żółte)
0:1
 ​
 (w.) Paweł Łukasik

​21'

Perfekcyjnie wykonany przez Pawła Łukasika rzut wolny dał ważne, choć nieco szczęśliwe, zwycięstwo alwernianom. Przed przerwą balinianie mogli odrobić straty, ale - po błędzie nowego bramkarza Marcina Kościelnika - najlepszą okazję strzałem w słupek zmarnował Sebastian Jaromin. W ostatniej minucie meczu, miejscowi bezskutecznie domagali się rzutu karnego. Piąta z rzędu porażka jedenastego w tabeli Orła i na plecach czuć już oddech aż trzech drużyn.

Sokół Przytkowice 0:1 (0:0) Dąb Paszkówka
    0:1 Sebastian Stróżyk ​58'

Zdecydowanie największa niespodzianka inauguracji wiosny. Gospodarze optycznie przeważali, ale nie potrafili wykorzystać żadnej sytuacji. U przeciwników sposób na bramkarza strzałem z 20 metrów udało się znaleźć Sebastianowi Stróżykowi. - Sprowadzony ze Świtu Krzeszowice 21-latek rozpoczął w Paszkówce od mocnego akcentu.

Skawa Wadowice 1:1 (0:1) Nadwiślanin Gromiec

75'

Klemens Drobniak (k.)
0:1
1:1
Damian Lickiewicz

​20'

Zapowiadający walkę o czołowe lokaty zespół z Gromca już na starcie zderzył się z twardą rzeczywistością przeciwników gier z walczącymi o utrzymanie. Wszystko zaczęło iść zgodnie z planem Nadwiślanina, bo pozyskany z MKS Trzebinia/Siersza Damian Lickiewicz trafił bezpośrednio z rzutu... rożnego. Goście szukali okazji do podwyższenia, ale po godzinie gry sygnał do odrabiania strat dał Szymon Kalinowski. W końcu wypracował on karnego, którego wykorzystał naturalnie Klemens Drobniak.

Soła Łęki 3:3 (0:2) Brzezina Osiek

52'

85'
90'

Seweryn Jaromin

17'
35'

57'

Bardzo duże emocje w lokalnych derby. Osieczanie dwa razy mieli gości na widelcu, ale roztrwonili dwubramkową przewagę, nadziewając się na nieco przypadkowe, lecz błyskawiczne kontry. Kontaktową bramkę zdobył powracający do gry trener Kamil Żmuda. To on też w końcówce upadł w polu karnym Brzeziny. Najpierw sędzia Łukasz Dragan chciał ukarać go za próbę symulowania, ale po konsultacji ze swoim asystentem, zmienił decyzję dyktując jedenastkę wykorzystaną przez - byłego trenera osieczan - Grzegorza Bogdana. Ta sytuacja rozjuszyła przyjezdnych, którzy nie szczędzili arbitrom po meczu nerwowych komentarzy oraz ironicznych braw.

KS Chełmek 2:0 (1:0) Babia Góra Sucha Beskidzka
41'
81'
Grzegorz Bąk (k.)
Grzegorz Bąk
1:0
2:0

Przeważali gospodarze, ale debiutujący na szczeblu okręgówki arbiter Dominik Nędza, wyraźnie - zdaniem suszan - pomógł chełmczanom w odniesieniu zwycięstwa, dyktując przed przerwą wątpliwy rzut karny. Wątpliwość tę swoją wypowiedzią niejako potwierdził też kierownik zespołu gospodarzy Marek Dulęba: "Gdybyśmy wykorzystali połowę swoich okazji, zarzuty gości straciłyby sens"Rezultat został rozstrzygnięty w drugiej połowie, gdy próbująca gonić Babia Góra nadziała się na kontrę.

Unia Oświęcim 4:0 (3:0) Soła II Oświęcim
4'
25'
36'
90+2'

4:0

Rezerwy Soły nie podjęły walki w oświęcimskich derby, zwłaszcza że już na początku z rzutu wolnego zaskoczył ich Daniel Kabara. Rezultat mógł być identyczny jak jesienią (4:1), ale strzał Oskara Kyrcza wybili z linii bramkowej obrońcy Unii. Gospodarze wrócili na fotel lidera, po tym gdy na jeden dzień zastąpił ich KS Chełmek.

Tempo Białka 1:0 (0:0) Zagórzanka Zagórze
74' Bartłomiej Goryl 1:0

Pierwsza połowa raczej dla gości, druga wyraźnie dla gospodarzy. Miejscowi musieli się mocno napracować, by - przypisane przez wielu jeszcze przed meczem - 3 punkty zostały w Białce.

Sosnowianka Stanisław Dolny 4:0 (2:0) Górnik Brzeszcze
30'
35'
60'
65'