Tempo - Jałowiec Stryszawa 0:1 (20.10.2013)

stat4u

Aktualności

Strzelec strzelał, Strzelcowi strzelano

• autor: administrator, 2015-03-02 12:27

W sparingowym spotkaniu rozegranym w ostatnią sobotę w Zembrzycach (boisko na terenie Ispów) Strzelec Budzów uległ białczańskiemu Tempu 2:4 (0:3). Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Michał Marek, a po jednej dołożyli Łukasz Kryjak i testowany napastnik. Białczanie w swoim piątym meczu kontrolnym tej zimy nie zanotowali porażki.

Do dyspozycji..

..trenera Macieja Melzera tego dnia było tylko 13 zawodników. Z różnych względów (praca, szkoła, urazy) nie oglądaliśmy m.in. Bartłomieja Goryla, Grzegorza Pacygi, Bartłomieja Ficka, Łukasza Raczka oraz młodzieżowców Marcina Sali i Adriana Burego. Cieszy jednak fakt, że w drugiej części na zawody dotarł (i kilkanaście minut zagrał) Mariusz Korbel - nieobecny od czerwca ubiegłego roku, gdy podczas ostatniego spotkania sezonu odniósł kontuzję w zremisowanym bezbramkowo meczu z Unią Oświęcim. Wobec tych absencji po prawej stronie pomocy zagrał Michał Marek, a na jego pozycji w obronie całe spotkanie rozegrał Daniel Lewandowski. Partnerem Grzegorza Motora w środku pola był Sebastian Młynarczyk, a w ataku wystąpili Łukasz Kryjak i testowany już w spotkaniu z Babią Górą Sucha Beskidzka napastnik.

Boisko, na którym rozgrywano spotkanie zdecydowanie nie sprzyjało widowiskowej grze. Grząska murawa pozwoliła graczom jedynie na mocny trening kondycyjny, a nie zmyślne zagrania taktyczne czy kombinacyjne. Wobec warunków zespoły często skupiały się więc na dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry. W pierwszej odsłonie brylowali tu białczanie, którzy szybko przejęli inicjatywę. Wynik otworzony został po kwadransie, gdy z rzutu wolnego z około 20-25 metrów uderzył Michał Puzik, a bramkarz sparował piłkę wprost do nadbiegającego Łukasza Kryjaka, który umieścił ją przy dalszym słupku. Już dwie minuty później prowadzenie białczan podwoiło się. Ponownie z wolnego zagrywał Puzik, znów nie popisał się budzowski golkiper i po małym zamieszaniu futbolówkę do siatki wepchnął Michał Marek. Ciosy te nieco podłamały zawodników Strzelca i w pierwszej połowie zupełnie nie byli oni już w stanie poważnie zagrozić Piotrowi Kłapycie. Białczanie tymczasem szukali kolejnych bramek. Tę znaleźli w 32. minucie, gdy po faulu przeciwników i szybkim wznowieniu z własnej połowy podanie trafiło na lewe skrzydło do pędzącego Michała Puzika - ten dośrodkował, a nabiegający testowany napastnik ładnie główkował niemal idealnie w prawe okienko bramki budzowian. Kilka chwil później strzelcowi pozazdrościł chyba Grzegorz Motor, który z ponad 25 metrów zdecydował się na mocny strzał bez przyjęcia - piłka leciała pięknie, ale miast wylądować w tym samym okienku, jedynie ostemplowała słupek.

Przerwa zmieniła nieco obraz potyczki. Białczanie już nie byli tak zdeterminowani, a i ich rywale w końcu przypomnieli sobie, że można spróbować postraszyć sparingpartnera. M.in. stuprocentową sytuację zmarnował budzowski pomocnik, który po dobrym rozrzuceniu z lewej na prawą stronę pola karnego pytał już Białończyka o róg, ale kopnął ponad poprzeczką. Chwilę później to się zemściło, bo białczanie wysoko przejęli futbolówkę i pomknęli z kontrą: pierwszą próbę odbił bramkarz, drugą zdołał jeszcze zatrzymać defensor, ale po sporym zamieszaniu z kilkunastu metrów do siatki trafił wreszcie Michał Marek. Dwie minuty po tym golu Strzelcowi wreszcie udało się odpowiedzieć trafieniem. Strzał z kilkunastu metrów odbił Łukasz Białończyk, ale jego koledzy nie zdążyli z asekuracją i dobitka dość spokojnie znalazła drogę do bramki. Kolejnego gola dla prowadzących zdobył niedługo po swoim wejściu Mariusz Korbel, ale przy wykończeniu z kilku metrów znalazł się na pozycji spalonej. Okazję białczanie mieli też z rzutu wolnego pośredniego, gdy podanie od jednego ze swoich kolegów złapał golkiper - ale zdołał naprawić swój błąd dobrą interwencją przy uderzeniu. Po ładnym wejściu w pole karne i minięciu trzech rywali prowadzenie jeszcze chciał podwyższyć Marek, ale jego próba poszła za wysoko. Inna sprawa, że w tej sytuacji Tempo powinno otrzymać rzut karny, bo próbujący wślizgiem blokować budzowianin minimalnie spóźnił się i bez pardonu ściął młodzieżowca z Białki. Próbujący gonić rezultat nie poddali się do samego końca i to przyniosło efekt w ostatniej akcji. Po dorzuceniu w pole karne tor lotu piłki źle obliczył Mariusz Bielarz i zamiast wybijać ją nogą, zdecydował się to zrobić głową - futbolówka ugrzęzła gdzieś między rękami a klatką piersiową obrońcy, co skończyło się jedenastką. Białończyk wyczuł intencje strzelającego, ale nie był w stanie skutecznie interweniować.

mecz towarzyski

STRZELEC Budzów - TEMPO Białka

2:4 (0:3)

bramki:

0:1 Łukasz Kryjak  15. (po strzale z rzutu wolnego Michała Puzika)
0:2 Michał Marek  17. (po rzucie wolnym Michała Puzika)
0:3 zawodnik testowany  32.-głową (po dośrodkowaniu Michała Puzika)
0:4 Michał Marek  65.
1:4
 zawodnik Strzelca  67.
2:4 zawodnik Strzelca  90.-karny

skład - Tempo:

Piotr Kłapyta (60. Łukasz Białończyk) - Jan Woźny, Paweł Mentel (60. Mariusz Bielarz), Szymon Marek, Daniel Lewandowski - Michał Puzik (75. Mariusz Korbel), Grzegorz Motor, Sebastian Młynarczyk, Michał Marek - Łukasz Kryjak, zawodnik testowany

widzów: 20

Kolejne spotkanie sparingowe Tempo rozegra  - podobnie jak to ze Strzelcem - w sobotę (7 marca) o godzinie 15:00. W wyjazdowym meczu rywalem będzie Zatorzanka Zator, występująca w oświęcimskiej klasie A.