Kalwarianka Kalwaria Z. - Tempo 0:1 [trampkarze] (19.06.11)

Teraz formę sprawdzi Strzelec

• autor: administrator, 2015-02-27 15:46

Piąty mecz kontrolny tej zimy rozegra w najbliższą sobotę pierwszy zespół Tempa. Po serii gier z ekipami występującymi przynajmniej w lidze okręgowej białczan czeka potyczka z zespołem z niższego szczebla. W Zembrzycach na boisku treningowym na terenie "Ispów", drużyna z Białki zmierzy się - o godzinie 15:00 - z A-klasowym Strzelcem Budzów.

Sobotni przeciwnicy..

..co najmniej nieźle znają się jeszcze z potyczek ligowych na poziomie B i A klasy, gdzie niejednokrotnie toczyły ze sobą ciekawe i emocjonujące boje. W mistrzowskim dla Tempa A-klasowym sezonie 2011/2012 w obu spotkaniach między tymi ekipami padły remisy. W Budzowie było 0:0, w wiosennym rewanżu w Białce końcowy wynik brzmiał 3:3. Wszystkie gole dla gospodarzy w tamtym meczu zdobywali gracze, którzy w Tempie już nie występują,, tj.: Tomasz Dybał, Michał Grabowski i Miłosz Ołpiński. Póżniej białczanie i budzowianie spotkali się jeszcze raz, przy identycznej okazji jak ta sobotnia, bo podczas zimowych przygotowań do nadchodzącej rundy (i także "na Ispach"). Niemal dokładnie dwa lata temu emocji jednak nie było, bo Tempo wygrało wysoko - 8:1. Pięć bramek dla zwycięzców zdobył wówczas Klemens Drobniak, a po jednej dołożyli Jan Woźny, Paweł Kozieł oraz jeden z testowanych wówczas graczy.

Obecnie Strzelec ma za sobą 4 zimowe sparingi. W pierwszym zawodnicy Sławomira Bączka wyraźnie ulegli (dokładny wynik autorowi nie jest znany) sąsiadowi zza miedzy - Garbarzowi Zembrzyce. Następnie lepszy w stosunku 7:0 okazał się Sokół Przytkowice, grający już bez drugiego najlepszego strzelca okręgówki - Kamila Mazurka, który został piłkarzem Beskidu Andrychów. Potem budzowianie zmierzyli się z B-klasowym Żurawiem Krzeszów (tutaj wynik także jest zagadką), by tydzień temu na sztucznej murawie w Myślenicach zremisować 2:2 z przedstawicielem III grupy krakowskiej ligi okręgowej - Gościbią Sułkowice.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to budzowski zespół w tym sezonie radzi sobie raczej słabo. W 14-zespołowej stawce ekipa trenera Bączka zajmuje 11.-stą lokatę, mając na koncie 3 wygrane, 4 remisy i 6 porażek. Jak mówi szkoleniowiec Strzelca, celem nadrzędnym jest naturalnie uniknięcie spadku, ale uważa on też, że jego ekipę stać wiosną na finisz w pierwszej szóstce klasy A, do której strata wynosi tylko 6 punktów.