Tempo - Jałowiec Stryszawa 0:1 (20.10.2013)

Wiosna zaczyna się w Brodach

• autor: Forrest Gump, 2014-03-28 22:13

Dokładnie 3 miesiące i 3 tygodnie temu gracze białczańskiego Tempa po raz ostatni zmierzyli się w walce o V-ligowe punkty. Najwyższy więc czas, by po zimowej przerwie rozpocząć rundę rewanżową wadowickiej okręgówki. Na początek, w sobotnie popołudnie czeka wyjazd do Brodów na potyczkę z tamtejszym Cedronem.

Zima przyniosła..

..sporo zmian w drużynie z Białki, wręcz małą rewolucję. Najważniejszą z nowości jest oczywiście osoba szkoleniowca Tempa, którym jest już Sławomir Frączek. Swoją ponad trzyletnią pracę w charakterze trenera zakończył - co zdziwiło wielu - Marcin Wnętrzak. Nie pożegnał się on jednak całkowicie z zespołem, gdyż pozostaje on opiekunem grup młodzieżowych, a w pierwszej drużynie nadal pełni (i zapewne pełnić będzie) istotną rolę jako zawodnik.

Jeśli chodzi o innych graczy, to po półrocznej przygodzie z Białką pożegnał się napastnik Paweł Kalinowski. Do Naroża Juszczyn powrócił też Marcin Ceremuga, który jesienią nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Treningów nie wznowił młody bramkarz Łukasz Białończyk, a także (jeszcze rok temu zdecydowanie czołowy gracz ekipy) Klemens Drobniak, którego sytuacja klubowa nie jest do końca jasna. Podobnie wygląda sytuacja z Piotrem Koziełem, który już przez całą jesień borykał się z kontuzją. Chyba największa stratą dla drużyny białczan będzie brak jednego z filarów defensywy, Pawła Mentla, który podpisał kontrakt za granicą, aczkolwiek niekoniecznie ten piłkarski.

Nie tylko jednak ubytki w kadrze zespołu z Białki. Nowymi twarzami w drużynie są występujący poprzednio w Halniaku Maków Podhalański: Paweł Kaczmarczyk oraz Grzegorz Pacyga, a także były defensor Przeciszovi Przeciszów - Krzysztof Skrobacz. Po stronie zysków działaczy Tempa trzeba także zapisać namówienie do powrotu do gry rosłego napastnika Bartłomieja Goryla

Wracając do sobotniego rywala, Cedron ma za sobą bardzo słabą rundę jesienną, w której zdobył jedynie dziesięć punktów. Złożyły się na to dwa zwycięstwa i cztery remisy.Co więcej brodzianie przegrali sześć ostatnich spotkań, tracąc aż 25 goli, a strzelając zaledwie trzy. Drużyna, której od trzech rund liderem był snajper Gabriel Wolski nie może jednak stawiać się przed jutrzejszym meczem na straconej pozycji, bo forma Tempa jest dużą niewiadomą. Sparingi, zwłaszcza ostatnie (0:5 z Sołą Kobiernice i 0:0 z Relaksem Wysoka) sprawiają, że oficjele białczańskiego klubu z ulgą przyjęliby informacje o przywiezieniu trzech punktów.
Liczymy, że podopieczni Sławomira Frączka mimo wszystko nie zawiodą i po raz czwarty pokonają Cedron odkąd półtorej roku temu występują w piątej lidze.

16. kolejka ligi okręgowej

CEDRON Brody - TEMPO Białka